Obecnie  iPhone’y należą do jednych z popularniejszych smartfonów na świecie i trudno się temu dziwić, bo są to telefony bardzo solidne, o dobrych parametrach, niekiedy lepszych od niejednego laptopa. Na czym polega fenomen smartfonów z nadgryzionym jabłkiem? Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Dlaczego warto zainwestować w Iphone’a?

Po pierwsze obsługa Iphone’a jest dziecinnie prosta, po drugie warto zwrócić uwagę na jakość aplikacji decydowanych IOS, które są bardzo dobre jakościowo i po prostu wyglądają lepiej, niż te dedykowane dla Androida. Kolejna sprawa to kompatybilność z innymi sprzętami na przykład z laptopem, IPadem czy IPodem. Dużym udogodnieniem jest też bezprzewodowe działanie sprzętu, dobrym przykładem są słuchawki.

Jak wygląda sprawa z serwisem?

Niestety w tym wypadku jakość idzie w parze z ceną. Iphony są drogie i trzeba liczyć się z tym, że ich naprawa może kosztować nas dużo więcej, niż w przypadku zwykłego telefonu. Serwis iphone działa sprawnie, jednak za takie usługi, jak wymiana ekranu iphone 6s trzeba będzie zapłacić około 300 złotych. Naprawa Apple jest droga i dotyczy to nie tylko telefonów, ale również laptopów.

Nie mniej jednak, jeżeli mamy odpowiedni budżet, zależy nam na dobrej jakości zdjęciach, filmach, bezawaryjnej pracy smartfona, ciekawych aplikacjach, to bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Choć są to bardzo duże koszty w porównaniu ze standardowymi telefonami na Androidzie, to jakość urządzenia naprawdę to wynagradza.